Lenox 

Lenox

Lenox to manufaktura porcelany założona w 1889 r. w Ameryce przez Waltera Scotta. Od ponad wieku ta niezwykła wytwórnia tworzy kolekcje porcelany, które zapisały się już w historii amerykańskiej sztuki użytkowej. Dzięki powstałemu działowi projektowemu Lenox Art Studio, Manufaktura Lenox wybiła sie ponad wyżyny stylowi klasycznemu i otworzyła drzwi na formy i wzory, które pokochał cały świat. Już w 1918 roku, ówczesny prezydent USA Wilson, zamówił do Białego Domu serwis porcelany złożony z 1700 elementów. Była to pierwsza wytwórnia porcelany, która zaistniała w Waszyngtonie, a następnie w ambasadach amerykańskich na całym świecie.

Jednym z najbardziej znanych serwisów Lenox jest Butterfly Meadow. Niezwykle bogaty, kolorowy, ale subtelny wzór kwiatowy od dziesiątek lat zyskał swoich wiernych kolekcjonerów i wielbicieli, którzy kompletują kolejne elementy kolekcji. Butterlfly Meadow cechuje ciepły odcień porcelany, lekkość kwiatowych wzorów zaczerpnięte z letniego ogrodu pełnego kolorowych motyli. Powstają nowe wzory filiżanek i talerzy z nowymi motywami, które można dowolnie łączyć mi miksować, dzięki temu jadalnia czy salonik kawowy staje jest różnorodny. Dzięki pięknych opakowaniom każda filiżanka, talerz, miska, wazon czy półmisek staje się wyjątkowym podarunkiem. Kwiatowo-motylowy serwis jest niezastąpiony w rodzinnych biesiadach, eleganckich przyjęciach, czy stylowych garden party. Każda pora roku jest dobra dla Butterfly Meadow.

Lenox dzięki współpracy z projektami uznanymi na całym świecie tworzy nowe projekty. Donna Karan stworzyła linię produktów z porcelany "Donna Karan Lenox". Nowoczene i funkcjonalne formy powstały pod wpływem inspiracji i doświadczeniom projektantki nabyte w licznych podróżach, poznanych licznych kulturach z odległych zakątków świata. Karan wykorzystała do swego projektu z Lenox różnorodne materiały i zestawiła je w różnorodne formy, co nadaje mu oryginalności i niepowtarzalnego wyrazu.

Już teraz możesz poznać markę Lenox dzięki współpracy ze sklepem Manufaktura Stylu. Wszystkie elementy porcelany są wyjątkowe, pięknie zapakowane, dają niezwykłą satysfakcję z ich użytkowania. Możliwość kupowania pojedynczych sztuk, pozwala na kompletowanie wymarzonego serwisu obiadowego czy zestawu do kawy i herbaty. Bogata oferta produktów do dekoracji wnętrz to także propozycja prezentów z okazji ślubu, nowego mieszkania czy dla kontrahenta - B2B.

Poznaj markę Lenox już dziś!

Podkategorie

Nowość Promocja