Maselniczki 

Nie da się ukryć, że są niezwykle użytecznym i zarazem pięknym elementem wyposażenia kuchennego.
Maselniczki porcelanowe obecnie pełnią funkcję przede wszystkim ozdobną, a ich wyjątkowy design i wzornictwo nawiązujące do tradycji przyciąga miłośników stylu rustykalnego. 

Maselniczka porcelanowa – wyszukany dodatek do każdej kuchni 

Podstawowym zadaniem maselniczki z porcelany jest utrzymanie świeżości masła przez jak najdłuższy czas. To dlatego większość tego rodzaju produktów wykonana jest z najwyższej jakości tworzywa ceramicznego, które zapewnia nie tylko estetyczny wygląd, lecz także funkcjonalność. Nie oznacza to jednak, że maselniczki porcelanowe przynależą jedynie do wytwornie nakrytych stołów. Wręcz przeciwnie – to przedmiot codziennego użytku, który nie tylko szykownie wygląda, ale przede wszystkim chroni masło przed zbyt wysoką temperaturą, promieniami słonecznymi czy zanieczyszczeniem. Od wieków na dworskich i mieszczańskich stołach maselniczka porcelanowa spełniała funkcję eleganckiego opakowania na, niegdyś jeszcze ręcznie wyrabiane masło, będąc jednocześnie wyjątkową ozdobą i elementem dopełniającym kompozycję całej zastawy. 

​Maselniczka — biała czy kolorowa?

Choć maselniczki z porcelany to dziś przede wszystkim hołd złożony tradycji naszych mam i babć, ich projektanci coraz śmielej wprowadzają w świat kuchennych dodatków nowoczesny styl glamour. Oryginalne i śmiałe projekty stają się więc coraz częściej designerskim przedmiotem kolekcjonerskim, który wciąż jednak zachowuje swoje podstawowe funkcje. Niezależnie więc od tego, jaka będzie wybrana przez nas maselniczka — biała czy opleciona malowniczą roślinnością lub geometrycznymi kształtami — nadal doskonale sprawdzi się w ochronie masła przed temperaturą i wpływem otoczenia. Nasz sklep oferuje szeroką gamę tego typu akcesoriów kuchennych najwyższej jakości. Dostępna w wielu formach, kształtach i kolorach maselniczka — mała, duża, w stylu rustykalnym lub współczesnym — jest doskonałym wyborem dla każdego doceniającego jakość i funkcjonalność.

na stronę
Nowość Promocja