Lista produktów producenta: HARDANGER

Hardanger Bestikk to marka, która wyrosła z tradycji norweskiego wzornictwa. Od ponad pół wieku obecna na skandynawskich stołach, a od kilkudziesięciu lat z sukcesem zdobywa miłośników w Europie i Stanach Zjednoczonych. Fabryka mieści się w Kinsarvik, na wybrzeżach malowniczego fiordu Hardanger, ukryta przed miejskim zgiełkiem, pomiędzy drzewami rosnącymi na skałach, a taflą wody fiordu. Tu, w roku 1963, dwudziestopięcioletni Odd Leikvoll uruchamił pierwszą fabrykę sztućców i upominków ze stali szlachetnej. Dziś nad produkcją Hardanger, napotężniejszego producenta sztućców w Skandynawii, czuwa jego syn Rune. Większość nazw kolekcji pochodzi od imion córek i wnuczek założyciela firmy. Znajdziemy tu Idę, Norę, Tinę, Tuvę czy Heddę.

Niezbędne innowacje techniczne usprawniające produkcję i gwarantujące doskonałą jakość produktu pozwalają fabryce na zdobywanie rynku poza rdzenną Skandynawią. Już w latach 60-tych potencjał ich ducha odkrywają Stany Zjednoczone zachwycone norweskim wzornictwem i ścisłym jego związkiem z naturą. Rękodzieło jednak – model, w którym tkwi skandynawski duch – nierozerwalny związek pomiędzy tradycją i funkcjonalnością – to stanowi o wyjątkowości kolekcji Hardanger.


Sztućce powstają z najlepszej jakości szwedzkiej stali nierdzewnej, w której zawartość niklu zmniejszono do 8%. Doświadczone we wzornictwie gremium zgromadzone wokół Pera Finne czuwa nad rozwojem nowoczesnych kolekcji, a te zdobywają kolejne nagrody:


-kolekcja Tuva podwójną nagrodę Norsk Designråd,


-zestaw serwingowy do jaj Hardanger nominacje do niemieckiej Designpreis Deutschland i kolejną nagrodę za norweskie wzornictwo,


-zestaw do ciast Hardanger pojawia się w nowojorskim muzeum MoMa, jako doskonały przykład nowoczesnego designu silnie inspirowanego naturą.

Więcej
Nowość Promocja