Hutschenreuther 

Hutschenreuther porcelana pod znakiem lwa

Hutschenreuther - Porcelana pod znakiem lwa

Historia tej niezwykłej fabryki porcelany Hutschenreuther zaczęła się od 20-letniego malarza Carolusa Magnusa, który jako pierwszy założył w Bawarii w 1814 roku pierwszą prywatną fabryką porcelany. W początkowym okresie działalności najlepiej sprzedającymi się wyrobami były bogato zdobione kubki, tace do serowania owoców i deserów. Od tamtej pory, Hutschenreuther stał się marką o stylowym charakterze, stawiającą na czerpanie przyjemności z życia codziennego, a także kopalnią genialnych pomysłów na prezent.

Dziś marka Hutschenreuther kojarzy nam się tradycyjną dekoracją - wzorem „Cebulowym” (Blue Onion) , malowanym na ponadczasowej formie "Maria Theresia" projektu Ole Winther , a także z oryginalnymi, kolekcjonerskimi dzwonkami bożonarodzeniowymi oraz innymi wyjątkowymi dekoracjami typowymi dla tej marki.


Czy wiosną, latem, jesienią lub zimą, ilość pomysłów na prezenty, sezonowe kolekcje i dekoracje do wnętrz jest nieskończona, co daje wielką radość i satysfakcję z kupowanych przedmiotów z porcelany. Klasyczne wzory i kształty odnajdują się we współczesnych czasach. Wiekowy projekt Maria Theresia ma nowe zdobienia, nowe odsłony na wazonach m misach, pudełkach, talerzach, filiżankach i wielu innych przedmiotach użytkowych i dekoracyjnych.

na stronę
Nowość Promocja