Fürstenberg 

Fursenberg sklep internetowy. Porcelana niemiecka, serwisy obiadowe, figurki zające

Fürstenberg to firma z Dolnej Saksonii bogata w wielkie tradycje kunsztu. W produkcji wyjątkowej porcelany specjalizuje się od 1747 roku, kiedy to została założona przez księcia Karola I von Braunschweig w Fürstenberg. Ta niemiecka fabryka,dzisiaj wyznacza nowe standardy w produkcji porcelany prezentując zbiór ekskluzywnych projektów kolekcji stołowych wykonanych z najwyższej jakości porcelany i ozdabianych ręcznie. Fürstenberg wytwarza porcelanowe przedmioty zaczynając od serwisów obiadowych, zestawów do kawy czy herbaty po niezwykłe upominki, dodatki do wnętrz i znane w świecie kolekcjonerów figurki oraz modowe dodatki – spinki do mankietów łączone z srebrem lub złotem. Ciekawym projektem braci Sieger jest awangardowa kolekcja porcelany, w tym złocone kubeczki do szampana, które od razu stały się wielkim sukcesem w świecie porcelanowych przedmiotów.

Kolekcja figurek Zająców zdobyła serca wielbicieli tych zwierząt, bo firma Fürstenberg, co roku przedstawia nową figurkę.

W 1951 roku powstał serwis Furstin, o glazurze w kolorze kości słoniowej. Od dziesiątek lat ten klasyczny w formie serwis cieszy się nieustanną popularnością. Aututem jest możliwość kupowania elementów zestawu na sztuki.

Manufaktura Fürstenberg otrzymała 4 uznane nagródy za design: Coporate Projekt Preis 2011, The Red Dot Award 2011, DDC 2012 oraz nagrodę The iF w złocie w 2012 roku.

Podkategorie

Nowość Promocja