Hardanger Bestikk 

Hardanger Bestikk od 1958 roku tworzy kolekcje sztućców i dodatków stołowych z najwyższej jakości stali nierdzewnej 8/18. Obecnie jest największym producentów garniturów stołowych w całej Skandynawii, a od kilkudziesięciu lat zdobywa z sukcesem miłośników w innych częściach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych.

Marka Hardanger ta wyrosła z tradycji norweskiego wzornictwa. Większość nazwy kolekcji sztućców pochodzą od imion córek i wnuczek założyciela firmy Odda Leikvall. Są to miedzy innymi Ida, Nora, Tina, Tuva, czy Hedda.

Fabryka Hardanger zasłynęła dzięki innowacjom technicznym i gwarancjom doskonałej jakości. Wszystkie wyroby produkowane są z najwyższej jakości stali szlachetnej - nierdzewnej 18/8, gdzie zawartość chromu wynosi 18%, a niklu 8%. Norweskie wzornictwo ściśle związane z naturą oraz funkcjonalność wyrobów ze stali, budzi zachwyt i uznanie.

Wielką wagę przy projektowaniu nowych kolekcji, firma Hardenager przywiązuje do funkcjonalności. Większość inspiracji pochodzi z natury, ale także z potrzeb ludzkich, ich oddczuć.

Wzornictwo powstałych produktów zobywa wiele nagród za design:

Nowość Promocja