Świecznik - tealight 11 cm - Drzewo Migdałowe - Vincent van Gogh

Świecznik - tealight z porcelany o średnicy 11 cm z nowej kolekcji firmy Goebel. Reprodukcja obrazu Vincenta van Gogha - Drzewo Migdałowe. Kwitnące drzewo jest symbolem przebudzenia, nadziei i odrodzenia w niebieskiej dekoracji. Motyw obrazu inspirowany jest japońskimi drukami artystycznymi, które malarz zbierał z wielkim entuzjazmem. Świecznik zapakowany jest z atrakcyjne okrągłe, metalowe pudełko, idealne na prezent.

66-900-72-1
Stan: Ten produkt obecnie nie występuje magazynie
130,00 zł
Złóż zamówienie
tel. 883 370 908 | e-mail: info@manufakturastylu.pl

Więcej informacji

Kwitnące drzewo było czymś wyjątkowym dla Van Gogha. Symbol przebudzenia, nadziei i odrodzenia. Wybrał ten obraz jako prezent na narodziny swego siostrzeńca. Podobnie jak wiele obrazów Van Gogha, również Kwitnąca Drzewo Migdałowe inspirowane jest japońskimi drukami artystycznymi, które malarz zbierał z wielkim entuzjazmem. Oryginał znajduje się w Muzeum Van Gogha w Amsterdamie.

Firma Goebel sięga korzeniami do jednej z najbardziej cenionych fabryk porcelany na świecie - manufaktury Rosenthal. Powstała w 1871 roku w bawarskiej miejscowości Rödental i od początku swej działalności zachwyciła jakością swoich wyrobów.Współpracuje z wybitnymi, współczesnymi artystami, co owocuje produkcją pięknych, specjalnie zaprojektowanych kolekcji. Na produktach najwyższego gatunku można podziwiać wzory wzięte z największych klasyków malarstwa. Porcelana Goebel zachwyca swoją jakością oraz oryginalnością wzorów i form.

Informacje o autorze:
Vincent Willem van Gogh
(ur. 30 marca 1853, zm. 29 lipca 1890) – holenderski malarz postimpresjonistyczny, którego twórczość dzięki żywej kolorystyce i emocjonalnemu oddziaływaniu wywarła dalekosiężny wpływ na sztukę XX w.
Był mało doceniany za życia. Van Gogh zyskał sławę po swej śmierci. Dziś jest powszechnie uważany za jednego z największych malarzy w historii, artystę którego twórczość stanowi istotne źródło sztuki współczesnej. Van Gogh zaczął malować na kilka lat przed ukończeniem 30. roku życia, a swe najbardziej znane dzieła stworzył w ciągu 2 ostatnich lat życia. Jest autorem ponad 2000 dzieł, w tym: 870 obrazów, 150 akwarel i ponad 1000 rysunków i 133 szkiców listowych. Dziś jego liczne autoportrety, pejzaże, portrety i słoneczniki należą do najbardziej rozpoznawalnych i najdroższych dzieł sztuki na świecie.

Opis

KolekcjaArtis Orbis
DziełoDrzewo Migdałowe
ArtystaVincent van Gogh
Średnica11 cm
Wysokość3 cm
Kolorniebieski
Materiałporcelana
Uwagiw komplecie świeczka tealight

Produkty powiązane

Nowość Promocja