Dzbanek do herbaty - Kurland Blanc Nouveau

Produkt można bezpiecznie zmywać w zmywarce.

254130
Stan: Wysyłka do 14 dni

Bezpłatna dostawa
2 115,00 zł
Złóż zamówienie
tel. 883 370 908 | e-mail: info@manufakturastylu.pl

Więcej informacji

Kolekcja Kurland w odmianie Blanc Nouveau marki KPM to elegancka, śnieżnobiała porcelana ozdobiona motywami w stylu antycznym.

Marka KPM, znana również jako Königliche Porzallen Manufaktur – Królewska Manufaktura Porcelany, została założona w Berlinie w 1761 roku  przez biznesmena Johanna Ernsta Gotzkowsky'ego.
"Białe złoto" było wielką pasja Fryderyka II Pruskiego, który przejął fabrykę w 1763 roku. Królewskie kolekcje zasłynęły w całej Europie oraz Rosji, za sprawą niezwykle kunsztownego wykonania, zarówno serwisów obiadowych, jak i przedmiotów dekoracyjnych i figurek.
KPM stała się manufakturą produkującą przedmioty luksusowe.

Obecnie produkty marki KPM można kupić na całym świecie. Manufaktura znana jest w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Japonii, Chinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Słynie ze swej tradycji, wysokiej jakości i kunsztu.Fabryka obchodzi obecnie 250 lecie swojego istnienia. Z tej okazji została otwarta wystawa WORLD KPM w Berlinie i od początku stała się atrakcją turystyczną. Organizowane są pokazy sztuki powstawania przedmiotów z porcelany oraz ich ręczne malowanie.

Opis

StylPonadczasowy
ProjektantKPM Werkstatt, Thomas Wenzel
KolekcjaKurland
Rozmiarwys. 15,5 cm
Pojemność1,1 l
Materiałporcelana

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

Dzbanek do herbaty - Kurland Blanc Nouveau

Dzbanek do herbaty - Kurland Blanc Nouveau

Produkt można bezpiecznie zmywać w zmywarce.

Napisz opinię

Nowość Promocja