Zestaw - 3 miseczki Iittala Teema, białe

Zestaw zawiera trzy 12-centymetrowe miseczki o kształtach: koła, trójkąta, kwadratu. Zestaw jest idealny do podawania śniadań, przekąsek, czy też poczęstunków. Okrągły półmisek jest projektem Kaja Francka, natomiast trójkątny i kwadratowy zostały przeprojektowane przez Heikki Orvola.

1006153
Stan: Wysyłka do 14 dni.

219,00 zł
Złóż zamówienie
tel. 883 370 908 | e-mail: info@manufakturastylu.pl

Więcej informacji


Kolekcja Teema - powstała z połączenia projektów Kaja Francka oraz Heikki Orvola, i opiera się na znanych i podstawowych kształtach - koło, kwadrat, prostokąt oraz trójkąt.
Kolekcja stołowa Teema jest dostępna w różnych kolorach. Każdy z elementów może być łączony wedle naszego gustu, również z elementami z innych kolekcji Iittala. Teema jest jedną z najbardziej cenionych kolekcji skandynawskich, niekwestionowany klasyk, który można znaleźć w wielu muzeach designu na całym świecie.

Naczynia z kolekcji Teema wykonane są z wysokiej jakości porcelany, która jest odporna na niskie i wysokie temperatury. Można w nich zapiekać lub podgrzewać potrawy w piekarniku, a nawet zamrażać. Porcelanę Teema można także myć w zmywarce.

O projektantach:
Kaj Franck (1911-1989) - zrealizował prawdziwie potężny wkład w nowoczesny design. W jego wybitnej karierze dominowała zasada: prostota jest piękna. Mimo że świat w szybkim tempie prześcigał się w nowoczesności designu, dzieła Kaja Francka, w ciągu mijających dekad udowadniają, że prosta prawda pozostaje na zawsze. Jego inspiracje i zasady rozpoczęły niesłabnącą tradycję w fińskim designie. Nadal są żywe i silne po dziś dzień.

Heikki Orvola (ur. 1943r) - fiński projektant, jeden z wiodących przedstawicieli stylu fińskiego w designie. Pracował w dziedzinie sztuki przemysłowej, wykonując dzieła ze szkła, ceramiki, żeliwa i tekstyliów, ale także używał wielu różnych materiałów jako formę czystej ekspresji artystycznej.

Opis

StylNowoczesny
ProjektantKaj Franck, Heikki Orvola
KolekcjaTeema
Rozmiarśr. 12 cm
Materiałporcelana
Nowość Promocja