Miski - zestaw 2 sztuk 16 cm - Blue Onion

Zestaw dwóch misek z kolekcji Blue Onion marki HutschenreutherTradycyjna - barokowa „Niebieska cebula” to wzór, który pochodzi z czasów wczesnej dynastii Ming w starożytnych Chinach. 

02001-720002-10516-1
Stan: Ten produkt obecnie nie występuje magazynie
Bezpłatna dostawa
305,00 zł
Złóż zamówienie
tel. 883 370 908 | e-mail: info@manufakturastylu.pl

Więcej informacji

Nazwa wzoru Niebieska Cebula powstała z potocznego języka, w którym nie rozpoznano prawdziwych motywów w rzekomym wzorze cebuli. W rzeczywistości w tym wystroju nie ma cebuli, ale granaty, brzoskwinie, piwonie i bukiet aster-bambus. Zgodnie z filozofią wschodnioazjatycką, każdy owoc, każda roślina ma swoje symboliczne znaczenie: - Bambus oznacza wyższą klasę społeczną, - granat jest symbolem płodności, - piwonia symbolizuje bogactwo, - dół brzoskwini z jego zmarszczona struktura na powierzchni oznacza nieśmiertelność.

W XVII wieku nastał trend w kierunku mody chińskiej i artyści europejscy chętnie sięgali po słynny „wzór cebuli” i wtedy zastosowano ją do białej porcelany.  

Hutschenreuther - znakiem jakości i trwałości marki od 1919 r. jest Lew. Serie takie jak klasyczny serwis „Hutschenreuther Blue Onion Pattern”, ponadczasowa forma „Maria Theresia” z popularnymi dekorami Medley i ogólne produkty o limitowanej edycji ukształtowały markę i nadal stanowią ważną część obecnej kolekcji. Asortyment świąteczny zawiera wszystko, czego dusza zapragnie: praktyczne grzane kieliszki do wina i talerze na ciastka, cenne kolekcje dekoracji drzew i przedmioty dekoracyjne, filiżanki do espresso i cappuccino, pozytywki i kule śnieżne.

Opis

StylTradycyjny
KolekcjaBlue Onion
Pojemność0,49 l
Średnica16 cm
Materiałporcelana
Mycie w zmywarce:tak
Używanie w mikrofali:tak
Uwagizestaw 2 szt.

Produkty powiązane

Nowość Promocja