Deska dębowa do serwowania 388x397mm Alvar Aalto

Taca drewniana dębowa z kolekcji Alvar Aalto marki Iittala o wymiarze 355mm. Świtenie nadaje się do serwowania. Możesz podać na niej włoskie sery i szynki, ozdobione winogronami. Posłuży Ci także, jako deska do krojenia.

1051659
Stan: Dostępny. Wysyłka 24h

Bezpłatna dostawa
789,00 zł
Złóż zamówienie
tel. 883 370 908 | e-mail: info@manufakturastylu.pl

Więcej informacji

Niesamowita kolekcja projektanta Alvara Aalto pochodzi z 1936 roku. Rok później została po raz pierwszy zaprezentowana na wystawie światowej w Paryżu. Nietypowe, płynne kształty przywodzące na myśl formy organiczne są po dziś dzień produkowane w fabryce Iittala. Kolekcją zajmuje się zespół siedmiu rzemieślników pracujących jako jedna, spójna dusza, aby podtrzymać tę wspaniałą ikonę współczesnego designu. Kolekcja Arval Aalto jest stworzoona z dmuchanego szkła oraz ze stali nierdzewnej. Zarówno kolekcja, jak i nazwisko Alvar Aalto, są niewątpliwie prawdziwymi skarbami skandynawskiego wzornictwa.

O projektancie:
Alvar Aalto (1898-1976) - urodzony w 1898 roku w Kuortane. Zasłynął jako mistrz nowoczesnej architektury przez jego niepowtarzalny styl i wyjątkowy talent. Ściśle współpracował z żoną Aino Aalto. Aalto projektował sale koncertowe, biblioteki, szpitale, muzea i domy prywatne na całym świecie. Jego prace były wystawiane w nowojorskim Museum of Modern Art już w 1930 roku. Aalto zaprojektował również kilka obiektów, które były pierwotnie przeznaczone, aby stać się częściami budynków, ich dekoracjami. Jednak obiekty nabrały własnego życia. 
Najbardziej znany z obiektów zaprojektowanych przez Aalto jest wazon Aalto, który po raz pierwszy pojawił się w 1937r na Paryskiej Wystawie Światowej. Samodzielnie, i wraz z żoną, Alvar Aalto zaprojektował szereg wszechstronnych obiektów.

Opis

StylPonadczasowy
ProjektantAlvar Aalto
KolekcjaAlvar Aalto
Rozmiar388x397 mm
Materiałdrewno dębowe
Nowość Promocja