Tanssi 

Tenssi Iittala, nowy wzór Haapaniemi

KONIEC KOLEKCJI. Dostępne do wyczerpania zapasów.

Tanssi w języku fińskim oznacza taniec. Artysta zilustrował nową kolekcję porcelanowych naczyń kontynuując współpracę z Iittalą (Kolekcja porcelany Taika, jago autorstwa jest jego wielkim sukcesem). Mieszkający na co dzień w Londynie artysta zaprojektował scenografię do czeskiej opery Przygody Lisiczki Chytruski Leosa Janaceka, wystawianej przez fińską Operę Narodową. Smutne, ale piękna historia odkrywania współistnienie zwierząt i ludzi w wiecznym wspólnym cyklu życia. Opowieść ożywa w projekcie graficznym Klusa Haapaniemi, bogatym i niezwykłym wzornictwie przeniesionym na formy porcelanowej zastawy stołowej stworzonej przez fińskiego projektanta Heikki Orvola.


Tanssi wprowadza nas bajeczny świat przez codzienne używanie naczyń z tym hipnotyzującym dekorem . Kolekcja świetnie komponuje się z innymi kolekcjami Iittala, takimi jak Teema lub Kartio. Oprócz porcelanowych naczyń, wzór Tanssi znalazł także na tekstyliach dekorujących wewnętrzne, czy papierowych serwetkach, które dopełniają wystrój stołu.

 • Wyprzedaż! Szybki podgląd Iittala
  On sale! Wysyłka do 14 dni.
  Serwetki papierowe z motywem Przygody Lisiczki Chytrusk  firmy Iittala.Wzór Tanssi jest pełny kolorowych mieszkańców mistycznego lasu. Projekt został zainspirowany Czeską operą o Lisiczce Chytrusce. Tanssi jest stworzony, aby z przyjemnością używać go od śniadania do kolokacji. 20szt. w opakowaniu KONIEC KOLEKCJI. Dostępne do wyczerpania zapasów.
  Iittala
  %
  23,00 zł 21,85 zł
Nowość Promocja